Голови громад Новоселицького району проти нової “концепції”

У Новоселицькій РДА відбулося дійство під умовною назвою “обговорення Концепції перспективного плану формування територій громад Чернівецької області”.

Новопредставлена концепція, підготовлена, як була не раз озвучено,  заступником голови ОДА Василем Гостюком, пропонує новий формат об’єднання і дооб’єднання громад, за яким Тарасівці, Зелений Гай, Бояни з Припруттям, Малинівка, Берестя, Довжок і Динівці,Тарасівці і Ванчиківці, Котелеве і Черленівка приєднаються до Новоселицької громади,  а Топорівці б’єднаються з Колінківцями (Хотинський район).

Костичани, Форосне, Жилівка і Щербинці за цим планом приєднаються до Мамалигівської громади. Не чипають лиш Олену Троянівну – собі дорожче. В усьому іншому  концепція прописана, виглядає, таким чином, як не можна було зробити навіть лівою ногою зранку після храму. Тому вона досягла бажаної мети – збурила всіх, кого лиш могла. Повірити, що  цю концепцію малював не Рибак, а Бурбак, чиє прізвище незримою примарою  тинялося залою від президії до середніх рядів, важко. Бо лиш повний депутат не міг не знати результат подібного прожекту. Втім, неодноразово на автороство “концепції” натякав його колега Тіміш, який взяв активну участь в обговоренні.

Отже, результатом представленої концепції стало бурхливе прискорення броунівськіх процесів у склянці об’єднавчого сурогату. Допоки “робоча група” допрацьовувала на Глибоччині, спізнившись на годину, у коридорах Новоселицької РДА розв’язувались проблеми, які до того не вирішувались роками. Одною з найпомітніших подій, як на мене, стала та, що присутні тут депутат облради Іван Семенюк та сільський голова Припруття Аурел Бабій, а з ними і сільський голова  Боян Георгій Деменчук прикопали сокирку і засипали її “камазом” прутського гравію настільки, що трохи пізніше, з подачі голови РДА Євгенії Бойко заговорили про “тройствєний союз” із  Зеленим Гаєм. Менше з тим, ще до початку  обговорення об’єднання Припруття і Боян нарешті виглядає реальним. І навіть без суперечки про центр.

Оскільки Гостюк представляти свою концепцію не прибув, більш поважної причини, аніж висмикане волосся і не придумаєш, розпочав цю неприємну процедуру директор Департаменту регіонального розвитку обласної державної адміністрації Віктор Подорожний, який колись працював на Новоселиччині заступником голови РДА. Пропустивши цей нецікавий момент перейдемо далі: Щербинці, Форосна і Жилівка варіантів об’єднання, крім до Новоселицької громади не приймали. Про Бояни і Припруття я вже згадував – однозначне “да”. Малинівка, Берестя і Довжок також варіантів, крім Новоселиці, не висловлювали. Але – жодне з цих малих і небагатих бюджетом сіл не мають межі з Новоселицькою громадою. А Новоселиця має межі бюджету. На обговорення не прибули сільські голови Динівців та Черленівки. Після фактичного погодження Новоселицькою міською радою приєднання Котелевого, лише думка громад Черленівки і Динівців є перепоною для створення спільних кордонів і “великої” Новоселицької громади. “Саботажники” мають свою думку, чи, як натякав Тіміш, це ігри “одного всім відомого депутата”.

Розглянемо варіанти. Новоселиця, об’єднавшись у великий “новоселицький мікрорайон” фактично приречена. Хто лобіює таке об’єднання видно навіть у дрібонький видошукач камери. Втім дбуни повинні були б створити певні преференції для громад, котрі законодавчо приречені на дооб’єднання. Чи можливий варіант появи у перспективному плані ще однієї громади на теренах Новоселиччини, яка об’єданала б села динівсько-черленівського кута? Жодних можливих переваг для такої громади, якщо ідея навіть з’явиться, на жаль, немає. Перспективи туманні.

Зовсім інша історія: Тарасівці- Ванчиківці-Костичани. Це чомусь тепер нова парафія Григорія Івановича. Але, крім того, ще й Степана Савича.  Ставити питання в наших краях: чи є різниця, хто паларію носить? Є, ще й яка! Три села готові об’єднатися.  Публічно – проблема в тому, де буде адміністративний центр. Реальні суперечності глибші, десь на рівні лопати культиватора і землі, в яку вона зануриться, а зовсім не в тому, де клуб, а де адмінбудівля. Ну і в тому, що наразі не вбачається реального лідера у боротьбі за посаду голови майбутньої громади. Представники офісу реформ заявили, що таке об’єднання є спроможним.

Ну і “за боротом” поки що залишаються Топорівці. І сільський голова, і представники громади села, які активно і досить мудро ставили питання членам президії, не зуміли ні пояснити, чому у свій час не зуміли досягти згоди з Рідківцями, ні що робитимуть тепер. Як варіант – Чорнівка і вступ до Чернівецької міської громади. Але жодних Коленківців. Тільки ідіот, як на мене, міг придумати таке об’єднання. Але ж на карті не може бути “білих плям”.

Збирати пропозиції, які будуть представлені як результат обговорення, взялася депутат облради Лілія Бортич.  “Чи згодні ви”… На “рушничок щастя” стали Бояни і Припруття; Тарасівці, Ванчиківці, Костичани (після з’ясування – кому капелюха), у дівках тинятимуться Топорівці. Родинне щастя решти примарне. В ролі бажаної невістки залишається хіба Зелений Гай, але наречених тепер може бути двоє, лиш обох приваблює тільки посаг.

А якщо відійти від матримоніальної термінології, якщо хтось думає, що когось цікавить ваше майбутнє…  А поки що на роздуми дали місяць. Гірко!

ДЖЕРЕЛО

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Вижницького району

новини Герцаївського району

новини Глибоцького району

новини Заставнівського району

новини Кельменецького району

новини Кіцманського району

новини Новоселицького району

новини Путильського району

новини Сокирянського району

новини Строжинецького району

новини Хотинського району

новини Чернівців